Konference Friendly Buildings 2019 představí PropTech inovace i nový office prostor

13.10.2019

Jak se navrhují, ovládají a analyzují nejmodernější budovy na světě? Jak z prosté návštěvy kanceláře vytvořit jedinečný zážitek? Jaké jsou novinky v oblasti smart technologií? Odpovědi nejen na tyto otázky přiveze na druhý ročník PropTech konference Friendly Buildings téměř 20 řečníků z celého světa. Setkání lidí, kteří definují život v budovách a kancelářích, je naplánované na 24. října 2019 do nově otevřených prostor flexibilních kanceláří SPACES na Národní třídě. Konferenci pořádá firma Sharry Europe, jeden z lídrů PropTech sektoru ve střední Evropě.

Moderní člověk se vyvinul v "Home sapiens domus", protože přibližně 87 procent svého života tráví pod střechou. Budovy by proto měly být navrhovány a provozovány s maximálním ohledem právě na svého uživatele. To je také hlavní motto mezinárodní konference Friendly Buildings, jejíž druhý ročník se uskuteční 24. října 2019 v Praze.

Formou inspirativních prezentací á la TEDx představí event nejrůznější aspekty, jak budova interaguje s člověkem: od biometrických technologií na identifikaci lidí při vstupu, po práci se světlem v interiéru, až po význam zelených střech a teras. Organizátoři do Česka pozvali na 20 řečníků včetně několika hostů, kteří navrhují budovy v západoevropských metropolích nebo v jihovýchodní Asii.

Na Friendly Buildings vystoupí například česká architektka mrakodrapů Eva Le Peutrec, šéf strategického poradenství ve firmě Knight Frank Neil McLocklin nebo zakladatel zahradního ateliéru Flera Ferdinand Leffler. (Kompletní seznam řečníků najdete na webu konference.)

PropTech inovace

Realitní trh bývá často označován za segment, který pomalu akceptuje inovace. Tuto "betonovou image" se snaží změnit především PropTech firmy, které v sobě spojují chytré technologie a využití v budovách (PropTech = property & technology). Podle údajů listu Wall Street Journal získaly celosvětově PropTech projekty v prvním pololetí letošního roku od investorů rekordních 12,9 miliardy dolarů.

Na konferenci Friendly Buildings budou prezentována exkluzivní data, jak jsou na tom české budovy z pohledu PropTech a implementace chytrých technologií. Průzkum mezi 20 kancelářskými budovami zpracovala společnost CBRE. A svůj nejnovější produkt Sharry Workplace představí na akci i organizátor akce - Sharry Europe, jeden z lídrů PropTech sektoru ve střední Evropě.

Nový office prostor

Druhý ročník konference Friendly Buildings se uskuteční v prostorách budovy Albatros na Národní třídě. Na místě, kde kdysi stávala věhlasná pražská kavárna Union, vyrostly letos po rekonstrukci flexibilní kanceláře SPACES.

Pro návštěvníky konference bude připravený speciální prostor, kde budou moci všemi smysly poznávat novinky a "vychytávky" do moderních budov. Například mechové dekorace, doplňky pro lepší interiérovou akustiku, ergonomické pracovní prostředí a chybět nebude ani "ropa" městského člověka, tedy prémiová káva.

Omezený počet vstupenek na Friendly Buildings 2019 je v nyní v prodeji za 3900 Kč bez DPH. Vstupenka zároveň slouží jako pozvánka na prohlídku prostor SPACES a na večerní networking na střešní terase s podmanivým výhledem na pražské budovy. Záštitu nad akcí propůjčily Česko-slovenská PropTech asociace a Česká rada pro šetrné budovy.

Friendly Buildings 2019

2. ročník mezinárodní PropTech konference

Kde: SPACES (budova Albatros, Na Perštýně 1, Praha)

Kdy: 24. října 2019

Vstupenky: 3 900 Kč, v prodeji na www.friendlybuildings.eu

Hlavní partneři: SPACES, 2N a Nespresso

Vystavovatelé: Ecophon, Wiesner-Hager, Zmechu.com, PRO-ERGO

Patroni: Česko-slovenská PropTech asociace, Česká rada pro šetrné budovy

KONTAKT

Lukáš Rozmajzl

e.: lukas@friendlybuildings.eu

t.: +420 737 22 00 38

FRIENDLY BUILDINGS

Friendly Buildings je mezinárodní konference pro všechny přátele PropTech oboru a lidi se zájmem o real estate. Akci organizuje společnost Sharry Europe pod záštitou Česko-slovenské PropTech asociace a České rady pro šetrné budovy. První ročník se uskutečnil na podzim 2018, druhý bude ve čtvrtek 24. října 2019.

www.friendlybuildings.eu

SHARRY EUROPE

Společnost vyvinula jednotnou softwarovou platformu pro digitální systémy nejen v kancelářských budovách, která propojuje systémy pro přístup do budovy, parkování, sdílené služby a chytrou kancelář do jedné aplikace. Manažerům usnadňuje správu, nájemcům zlepšuje dny skrze mobilní aplikaci a digitální obrazovky. Firma byla založena v roce 2016 v Praze, vedle toho má pobočku ve Varšavě a v roce 2019 plánuje otevřít obchodní zastoupení také v New Yorku. Působí na českém, slovenském, polském, maďarském a rumunském trhu. Orientuje se především na prémiové kancelářské budovy.

www.sharryeurope.com