Články z časopisu Facility Manager

Ing. Jiří Knap je provozním ředitelem CZ + SK ve společnosti ISS. Zároveň byl nedávno zvolen prezidentem IFMA Czech Republic Chapter. Po jeho uvedení do funkce jsme se sešli k rozhovoru.

V dnešní době se dnes a denně řeší problematika bezpečnosti, ať již na úrovni státní, světové, nebo virtuální. Nás zajímalo, co taková bezpečnost znamená na úrovni firmy, například v logistice. Zeptali jsme se soukromé bezpečnostní služby, na co všechno je třeba myslet a jak to vlastně funguje.

Prostory zhruba 400 klientů v 11 zemích Evropy monitoruje 17 000 kamer 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Tyto záznamy jsou vyhodnocovány na pracovišti M2C Space, které se nedávno kompletně přestěhovalo do dvakrát větších prostor v pražských Strašnicích. Jedná se o největší komerční dohledové centrum ve střední Evropě.

Pokud bychom měli definovat, co je specifického na prostředí lakoven, potom musíme v první řadě zmínit jejich zásadní roli, kterou ve výrobním procesu zaujímají.
Velmi často jde totiž o finální (koncovou) technologii, která má za úkol mimo jiné v co největší míře eliminovat nedostatky, které vznikly v předcházejících krocích výrobního postupu....

Profesionální prádelenství je samozřejmě tradičně vnímáno jako odvětví, které obstarává praní nemocničního či rovného prádla do hotelů. Montérky a pracovní oděvy se historicky vždy praly doma. Teď je to tak, že firmy tuto službu outsourcují, protože pochopily, v čem tkví přidaná hodnota. Společnost Elis expanduje a při této příležitosti...

Gabriela Škodáčková ví, proč chodíte do nákupních center a jak to bude vypadat za pár let. Bezpečnost, čistota a možnosti stravování jsou na prvním místě při rozhodování, do jakého nákupního centra se návštěvník vydá. Pravidelně tyto tři body vítězí v zákaznických průzkumech. Mnohdy je tento faktor důležitější než módní značky, které se v daném...

M2C Space nabízí komfortní služby v oblasti bezpečnosti, správy budov a poskytování analytických dat pro marketing a category management z jednoho místa. Cíle naprosté většiny firem jsou většinou totožné - větší bezpečnost, minimalizace nežádoucích ztrát, úspora nákladů a data pro důležitá podnikatelská rozhodnutí.

Mladá, nadšená slečna se rozhodla, že po sobě zanechá co možná nejmenší ekologickou stopu a minimum odpadu. Inspiruje firmy recyklovat a upcyklovat. Věra Hošková, zakladatelka projektu Redekorace, nám odpověděla na pár otázek.