Články z časopisu Facility Manager

Většina klientů Colliers preferuje dobrou lokalitu a dostupnost, pěkné prostředí, dobré vybavení a také... zábavu. Jak snadné je dnes v Praze najít kanceláře, které tyto požadavky splňují? A ze kterého požadavku je podle realitní agentury nejtěžší slevit?

Prvotní myšlenkou on-line měření bylo, že uživatele daných objektů zajímá, jakým způsobem se energie spotřebovávají: kdy je největší spotřeba, kdy je nejmenší spotřeba, když se něco stane v objektu a najednou spotřeba těch energií je nestandardní... Chtěli jsme, aby měli v reálném čase přehled a měli tato analytická data k dispozici. Zjednodušeně -...

Na trhu je mnoho řešení pro správu nemovitosti a je mnohdy těžké si vybrat. Jedním z řešení je aplikace Revisio. Vznikla v roce 2015 jako komplexní a efektivní nástroj pro správce nemovitostí. Přinášíme vám rozhovor se zakladateli společnosti SkyCom online, s. r. o., Jaroslavem Linhartem a Martinem Stiborem.

Ing. Jiří Knap je provozním ředitelem CZ + SK ve společnosti ISS. Zároveň byl nedávno zvolen prezidentem IFMA Czech Republic Chapter. Po jeho uvedení do funkce jsme se sešli k rozhovoru.

V dnešní době se dnes a denně řeší problematika bezpečnosti, ať již na úrovni státní, světové, nebo virtuální. Nás zajímalo, co taková bezpečnost znamená na úrovni firmy, například v logistice. Zeptali jsme se soukromé bezpečnostní služby, na co všechno je třeba myslet a jak to vlastně funguje.

Prostory zhruba 400 klientů v 11 zemích Evropy monitoruje 17 000 kamer 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Tyto záznamy jsou vyhodnocovány na pracovišti M2C Space, které se nedávno kompletně přestěhovalo do dvakrát větších prostor v pražských Strašnicích. Jedná se o největší komerční dohledové centrum ve střední Evropě.

Pokud bychom měli definovat, co je specifického na prostředí lakoven, potom musíme v první řadě zmínit jejich zásadní roli, kterou ve výrobním procesu zaujímají.
Velmi často jde totiž o finální (koncovou) technologii, která má za úkol mimo jiné v co největší míře eliminovat nedostatky, které vznikly v předcházejících krocích výrobního postupu....